MLP222M063EK1A
MLP222M063EK1A Cornell Dubilier Knowles
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 63V FLATPACK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 101mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.2 A @ 20 kHz
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP222M063EK1A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 63V FLATPACK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 101mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.2 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLP222M063EK1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP222M063EK1A MLP222M063EK1A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 63V 20% FLATPACK
Produkt ist nicht verfügbar
MLP222M063EK1A MLP222M063EK1A Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 63V 20% FLATPACK
Produkt ist nicht verfügbar
MLP222M063EK1A MLP222M063EK1A Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 63V 20% FLATPACK