MLP272M100EB0C
MLP272M100EB0C Cornell Dubilier Knowles
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 100V FLTPCK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 46mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.7 A @ 20 kHz
auf Bestellung 10 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP272M100EB0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 100V FLTPCK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 46mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.7 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLP272M100EB0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP272M100EB0C MLP272M100EB0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLP-17492.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 2700uF 100V 20% FLATPACK