MLP332M063EA0C
MLP332M063EA0C Cornell Dubilier Knowles
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 63V FLTPCK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 64mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.8 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP332M063EA0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 63V FLTPCK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 64mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.8 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLP332M063EA0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP332M063EA0C MLP332M063EA0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLP-17492.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 3300uF 63 Volts FLATPACK