MLP433M010EB1D Cornell Dubilier Knowles
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 43000UF 20% 10V FLATPCK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 43000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.6 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP433M010EB1D Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 43000UF 20% 10V FLATPCK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 43000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.6 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLP433M010EB1D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP433M010EB1D MLP433M010EB1D Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLP-17492.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 43000uF 10V FLATPACK