MLP442M050EK0C
MLP442M050EK0C Knowles / Illinois Capacitor
MLP.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4400uF 50V 20% FLATPACK
auf Bestellung 8 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP442M050EK0C Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 4400UF 20% 50V FLTPCK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 97mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 4400 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.4 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLP442M050EK0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP442M050EK0C MLP442M050EK0C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLP.pdf Description: CAP ALUM 4400UF 20% 50V FLTPCK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 97mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4400 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.4 A @ 20 kHz