MLP601M200EA0D
MLP601M200EA0D Cornell Dubilier Knowles
MLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 600UF 20% 200V FLATPACK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 261mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 600 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.2 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLP601M200EA0D Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 600UF 20% 200V FLATPACK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 261mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 600 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.2 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLP601M200EA0D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLP601M200EA0D MLP601M200EA0D Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 600uF 200V FLATPACK