MLPS123M020EK0C
MLPS123M020EK0C Cornell Dubilier Knowles
MLPS_MLPSR_Type_DS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 20V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.810" L x 0.600" W (45.97mm x 15.24mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 62mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.520" (38.61mm)
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.74 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.93 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLPS123M020EK0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 20V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.810" L x 0.600" W (45.97mm x 15.24mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 62mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.520" (38.61mm), Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.74 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.93 A @ 20 kHz.