MLPS143M035EB0C
MLPS143M035EB0C Cornell Dubilier Knowles
MLPS_MLPSR_Type_DS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 14000UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 1.810" L x 0.600" W (45.97mm x 15.24mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.020" (76.71mm)
Capacitance: 14000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.21 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.57 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLPS143M035EB0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 14000UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 1.810" L x 0.600" W (45.97mm x 15.24mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.020" (76.71mm), Capacitance: 14000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.21 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.57 A @ 20 kHz.