MLPS301M450EB0C
MLPS301M450EB0C Cornell Dubilier Knowles
MLPS_MLPSR_Type_DS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 300UF 20% 450V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.810" L x 0.600" W (45.97mm x 15.24mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 652mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.020" (76.71mm)
Part Status: Active
Capacitance: 300 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 690 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.11 A @ 20 kHz
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLPS301M450EB0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 300UF 20% 450V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.810" L x 0.600" W (45.97mm x 15.24mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 652mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.020" (76.71mm), Part Status: Active, Capacitance: 300 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 690 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.11 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLPS301M450EB0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLPS301M450EB0C MLPS301M450EB0C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLPS_MLPSR_Type_DS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 300UF 450V 20% SOLE SOURCE