MLS561M250EB1A
MLS561M250EB1A Cornell Dubilier Knowles
MLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 560UF 20% 250V FLATPACK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack, Tabbed
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 240mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.1 A @ 20 kHz
auf Bestellung 31 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLS561M250EB1A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 560UF 20% 250V FLATPACK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Tabbed, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 240mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.1 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLS561M250EB1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLS561M250EB1A MLS561M250EB1A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 560uF 250V 20% FLATPACK