Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > MLS821M200EB1C
MLS821M200EB1C
MLS821M200EB1C Cornell Dubilier - CDE
MLS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 820uF 200V 20% FLATPACK
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLS821M200EB1C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 820UF 20% 200V FLTPCK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 172mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10 A @ 20 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLS821M200EB1C MLS821M200EB1C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLS.pdf Description: CAP ALUM 820UF 20% 200V FLTPCK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 172mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10 A @ 20 kHz