MLSG143M010JA0C
MLSG143M010JA0C Cornell Dubilier Knowles
MLSG-S.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 14000UF 20% 10V FLATPCK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 2.000" L x 1.000" W (50.80mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 68mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 14000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSG143M010JA0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 14000UF 20% 10V FLATPCK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 2.000" L x 1.000" W (50.80mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 68mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 14000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLSG143M010JA0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSG143M010JA0C MLSG143M010JA0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0006120315_1-2540011.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 14000hF 10V 20% 5000hr Slimpack