Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > MLSG202M075JB0C
MLSG202M075JB0C
MLSG202M075JB0C Cornell Dubilier - CDE
CDUB_S_A0006120315_1-2540011.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2000hF 75V 20% 5000hr Slimpack
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 241-245 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSG202M075JB0C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 2000UF 20% 75V FLATPACK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 3.000" L x 1.000" W (76.20mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 96mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 2000 µF, Voltage - Rated: 75 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.5 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLSG202M075JB0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSG202M075JB0C MLSG202M075JB0C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLSG-S.pdf Description: CAP ALUM 2000UF 20% 75V FLATPACK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 3.000" L x 1.000" W (76.20mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 96mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 2000 µF
Voltage - Rated: 75 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.5 A @ 20 kHz