MLSG301M150JA0C
MLSG301M150JA0C Cornell Dubilier Knowles
MLSG-S.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 300UF 20% 150V FLATPACK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 2.000" L x 1.000" W (50.80mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 634mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 300 µF
Voltage - Rated: 150 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.6 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSG301M150JA0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 300UF 20% 150V FLATPACK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 2.000" L x 1.000" W (50.80mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 634mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 300 µF, Voltage - Rated: 150 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.6 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLSG301M150JA0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSG301M150JA0C MLSG301M150JA0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0006120315_1-2540011.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 300hF 150V 20% 5000hr Slimpack