MLSG381M200JH0C
MLSG381M200JH0C Cornell Dubilier Knowles
MLSG-S.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 380UF 20% 200V FLTPCK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 2.500" L x 1.000" W (63.50mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 634mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 380 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.1 A @ 20 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSG381M200JH0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 380UF 20% 200V FLTPCK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 2.500" L x 1.000" W (63.50mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 634mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 380 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.1 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLSG381M200JH0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSG381M200JH0C MLSG381M200JH0C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLSG.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 380hF 200V 20% 5000hr Slimpack