MLSG442M040EK1C
MLSG442M040EK1C Cornell Dubilier Knowles
MLSG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4400UF 20% 40V FLTPCK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4400 µF
Voltage - Rated: 40 V
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSG442M040EK1C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4400UF 20% 40V FLTPCK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 4400 µF, Voltage - Rated: 40 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSG442M040EK1C MLSG442M040EK1C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLSG.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4400uF 40V 20%