Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > MLSG561M250EB1C
MLSG561M250EB1C
MLSG561M250EB1C Cornell Dubilier - CDE
MLSG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 560uF 250V 20%
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSG561M250EB1C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 560UF 20% 250V FLTPCK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 250 V.
Weitere Produktangebote MLSG561M250EB1C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSG561M250EB1C MLSG561M250EB1C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLSG.pdf Description: CAP ALUM 560UF 20% 250V FLTPCK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 250 V