MLSG771M100EA0C
MLSG771M100EA0C Cornell Dubilier Knowles
MLSG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 770UF 20% 100V FLATPACK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 238mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 770 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.8 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSG771M100EA0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 770UF 20% 100V FLATPACK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 238mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 770 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.8 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLSG771M100EA0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSG771M100EA0C MLSG771M100EA0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLSG.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 770hF 100V 20% 5000hr Flatpack