MLSG852M030JB0C
MLSG852M030JB0C Cornell Dubilier Knowles
MLSG-S.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 8500UF 20% 30V FLTPCK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 3.000" L x 1.000" W (76.20mm x 25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 43mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 8500 µF
Voltage - Rated: 30 V
Ripple Current @ Low Frequency: 14.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 15.3 A @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSG852M030JB0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 8500UF 20% 30V FLTPCK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 3.000" L x 1.000" W (76.20mm x 25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 43mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 8500 µF, Voltage - Rated: 30 V, Ripple Current @ Low Frequency: 14.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 15.3 A @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote MLSG852M030JB0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSG852M030JB0C MLSG852M030JB0C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MLSG-S.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 8500hF 30V 20% 5000hr Slimpack