MLSH121M250JK0C
MLSH121M250JK0C Knowles / Illinois Capacitor
MLSH.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 120uF 250V Hermetic Slimpack
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSH121M250JK0C Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 120UF 20% 250V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Hermetically Sealed, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.500" (38.10mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 250 V.
Weitere Produktangebote MLSH121M250JK0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSH121M250JK0C MLSH121M250JK0C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MLSH.pdf Description: CAP ALUM 120UF 20% 250V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Hermetically Sealed
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.500" (38.10mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 250 V