MLSH172M050JK0C
MLSH172M050JK0C Cornell Dubilier Knowles
MLSH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1700UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Hermetically Sealed
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 108mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.500" (38.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1700 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.6 A @ 120 Hz
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSH172M050JK0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1700UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Hermetically Sealed, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 108mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.500" (38.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 1700 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.6 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote MLSH172M050JK0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSH172M050JK0C MLSH172M050JK0C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLSH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1700uF 50V Hermetic Slimpack