MLSH211M150JK0C
MLSH211M150JK0C Cornell Dubilier Knowles
MLSH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 210UF 20% 150V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial
Size / Dimension: 1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Hermetically Sealed
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.500" (38.10mm)
Capacitance: 210 µF
Voltage - Rated: 150 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MLSH211M150JK0C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 210UF 20% 150V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Size / Dimension: 1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Hermetically Sealed, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.500" (38.10mm), Capacitance: 210 µF, Voltage - Rated: 150 V.
Weitere Produktangebote MLSH211M150JK0C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MLSH211M150JK0C MLSH211M150JK0C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MLSH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 210uF 150V Hermetic Slimpack