Produkte > AIRBORN, INC. > MM-312-051-113-4300
MM-312-051-113-4300
MM-312-051-113-4300 AirBorn, Inc.
Hersteller: AirBorn, Inc.
Description: CONN MICRO-D PLUG 51POS SLDR CUP
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 51
Number of Rows: 3
Contact Type: Signal
Flange Feature: Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Termination: Solder Cup
Connector Style: D-Type, Micro-D
Contact Finish Thickness: 50.0µin (1.27µm)
Shell Material, Finish: Aluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless
Shell Size, Connector Layout: 0.050 Pitch x 0.050 Row to Row
Part Status: Active
Primary Material: Metal
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MM-312-051-113-4300 AirBorn, Inc.
Description: CONN MICRO-D PLUG 51POS SLDR CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 51, Number of Rows: 3, Contact Type: Signal, Flange Feature: Mating Side, Female Screwlock (2-56), Termination: Solder Cup, Connector Style: D-Type, Micro-D, Contact Finish Thickness: 50.0µin (1.27µm), Shell Material, Finish: Aluminum Alloy, Nickel Plated, Electroless, Shell Size, Connector Layout: 0.050 Pitch x 0.050 Row to Row, Part Status: Active, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote MM-312-051-113-4300
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MM-312-051-113-4300 MM-312-051-113-4300 Hersteller : Molex / AirBorn D-Sub Mil Spec Connectors M Series, Micro-D Cable Mount Plug, 0.050" (1.27mm) Pitch, Vertical, Solder Cup, Aluminum Shell, Gold Termination Plating, Turning Jackscrews, 51 Circuits