MMPQ3904 BK Central Semiconductor Corp
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TRANS 4NPN QUAD 40V 200MA 16SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 4 NPN (Quad)
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max: 1W
Current - Collector (Ic) (Max): 200mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 40V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 300mV @ 5mA, 50mA
Current - Collector Cutoff (Max): 50nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 10mA, 1V
Frequency - Transition: 450MHz
Supplier Device Package: 16-SOIC
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MMPQ3904 BK Central Semiconductor Corp
Description: TRANS 4NPN QUAD 40V 200MA 16SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: 4 NPN (Quad), Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Power - Max: 1W, Current - Collector (Ic) (Max): 200mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 40V, Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 300mV @ 5mA, 50mA, Current - Collector Cutoff (Max): 50nA, DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 10mA, 1V, Frequency - Transition: 450MHz, Supplier Device Package: 16-SOIC, Part Status: Obsolete.