Produkte > NKK SWITCHES > MN28SS4G03
MN28SS4G03
MN28SS4G03 NKK Switches
NKK_7-2-2024_toggle_M.pdf
Hersteller: NKK Switches
Toggle Switches BUSHING MOUNT MINIATURE TOGGLE
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MN28SS4G03 NKK Switches
Description: SWITCH TOGGLE, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: DPDT, Switch Function: Mom-Off-Mom, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: M6 x 0.75, Actuator Length: 10.50mm, Actuator Type: Standard Round, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia, Voltage Rating - AC: 28 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MN28SS4G03 MN28SS4G03 Hersteller : NKK Switches MN_ToggleSections_DP.pdf Description: SWITCH TOGGLE
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: DPDT
Switch Function: Mom-Off-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: M6 x 0.75
Actuator Length: 10.50mm
Actuator Type: Standard Round
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Voltage Rating - AC: 28 V
Voltage Rating - DC: 28 V