Produkte > NKK SWITCHES > MNL22LFW01
MNL22LFW01 NKK Switches
MNL_RockersLED_DP.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: LED TIPPED TOGGLE
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: DPDT
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -10°C ~ 55°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: LED, Green
Illumination Voltage (Nominal): 2.2 VDC
Illumination: Illuminated
Bushing Thread: 1/4-40
Actuator Length: 14.70mm
Actuator Type: Standard Round
Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MNL22LFW01 NKK Switches
Description: LED TIPPED TOGGLE, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: DPDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -10°C ~ 55°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: LED, Green, Illumination Voltage (Nominal): 2.2 VDC, Illumination: Illuminated, Bushing Thread: 1/4-40, Actuator Length: 14.70mm, Actuator Type: Standard Round, Panel Cutout Dimensions: Circular - 6.50mm Dia, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.