MOV07V300Y
MOV07V300Y Eaton - Electronics Division
eaton-mov-radial-leaded-metal-oxide-varistor-data-sheet-elx1287-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 470V 1.2KA DISC 7MM
Packaging: Bag
Package / Case: Disc 7mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 1.2 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Energy: 29J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 517 V
Varistor Voltage (Min): 423 V
Varistor Voltage (Typ): 470 V
Maximum AC Volts: 300 V
Maximum DC Volts: 385 V
Capacitance @ Frequency: 105 pF @ 1 kHz
auf Bestellung 3965 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MOV07V300Y Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 470V 1.2KA DISC 7MM, Packaging: Bag, Package / Case: Disc 7mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 1.2 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Energy: 29J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 517 V, Varistor Voltage (Min): 423 V, Varistor Voltage (Typ): 470 V, Maximum AC Volts: 300 V, Maximum DC Volts: 385 V, Capacitance @ Frequency: 105 pF @ 1 kHz.