MOV07V350Y
MOV07V350Y Eaton - Electronics Division
eaton-mov-radial-leaded-metal-oxide-varistor-data-sheet-elx1287-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 560V 1.2KA DISC 7MM
Packaging: Bag
Package / Case: Disc 7mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 1.2 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Energy: 35J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 616 V
Varistor Voltage (Min): 504 V
Varistor Voltage (Typ): 560 V
Maximum AC Volts: 350 V
Maximum DC Volts: 460 V
Capacitance @ Frequency: 90 pF @ 1 kHz
auf Bestellung 2971 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 77
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MOV07V350Y Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 560V 1.2KA DISC 7MM, Packaging: Bag, Package / Case: Disc 7mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 1.2 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Energy: 35J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 616 V, Varistor Voltage (Min): 504 V, Varistor Voltage (Typ): 560 V, Maximum AC Volts: 350 V, Maximum DC Volts: 460 V, Capacitance @ Frequency: 90 pF @ 1 kHz.