MOV07V510Y
MOV07V510Y Eaton - Electronics Division
eaton-mov-radial-leaded-metal-oxide-varistor-data-sheet-elx1287-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 510 VAC 7MM DISC
Packaging: Bag
Package / Case: Disc 7mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 1.2 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Energy: 52J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 902 V
Varistor Voltage (Min): 738 V
Varistor Voltage (Typ): 820 V
Maximum AC Volts: 510 V
Maximum DC Volts: 670 V
Capacitance @ Frequency: 60 pF @ 1 kHz
auf Bestellung 1600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MOV07V510Y Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 510 VAC 7MM DISC, Packaging: Bag, Package / Case: Disc 7mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 1.2 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Energy: 52J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 902 V, Varistor Voltage (Min): 738 V, Varistor Voltage (Typ): 820 V, Maximum AC Volts: 510 V, Maximum DC Volts: 670 V, Capacitance @ Frequency: 60 pF @ 1 kHz.