MOV10V210Y-AP
MOV10V210Y-AP Eaton - Electronics Division
eaton-mov-radial-leaded-metal-oxide-varistor-data-sheet-elx1287-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 210 VAC 10MM DISC
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Disc 10mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 2.5 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Energy: 43J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 363 V
Varistor Voltage (Min): 297 V
Varistor Voltage (Typ): 330 V
Maximum AC Volts: 210 V
Maximum DC Volts: 275 V
Capacitance @ Frequency: 300 pF @ 1 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MOV10V210Y-AP Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 210 VAC 10MM DISC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Disc 10mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 2.5 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Energy: 43J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 363 V, Varistor Voltage (Min): 297 V, Varistor Voltage (Typ): 330 V, Maximum AC Volts: 210 V, Maximum DC Volts: 275 V, Capacitance @ Frequency: 300 pF @ 1 kHz.