MOVHE14V190Y-AP
MOVHE14V190Y-AP Eaton - Electronics Division
eaton-movhe-radial-leaded-metal-oxide-varistor-data-sheet-elx1288-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 190 VAC HE 14MM DISC
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Disc 14mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 6 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Energy: 108J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 330 V
Varistor Voltage (Min): 270 V
Varistor Voltage (Typ): 300 V
Maximum AC Volts: 190 V
Maximum DC Volts: 250 V
Capacitance @ Frequency: 670 pF @ 1 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MOVHE14V190Y-AP Eaton - Electronics Division
Description: VARISTOR 190 VAC HE 14MM DISC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Disc 14mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 6 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Energy: 108J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 330 V, Varistor Voltage (Min): 270 V, Varistor Voltage (Typ): 300 V, Maximum AC Volts: 190 V, Maximum DC Volts: 250 V, Capacitance @ Frequency: 670 pF @ 1 kHz.