Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > MP-1616-1100-65-90
MP-1616-1100-65-90 Luminus Devices Inc.
Luminus_MP1616_1100_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COOL WHITE 6500K 0606
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0606 (1616 Metric)
Color: White, Cool
Size / Dimension: 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.3V
Current - Test: 150mA
Viewing Angle: 170°
Current - Max: 200mA
Supplier Device Package: 0606
Lumens/Watt @ Current - Test: 117 lm/W
Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm)
CCT (K): 6500K
CRI (Color Rendering Index): 90
Flux @ 25°C, Current - Test: 58lm (Typ)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP-1616-1100-65-90 Luminus Devices Inc.
Description: LED COOL WHITE 6500K 0606, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0606 (1616 Metric), Color: White, Cool, Size / Dimension: 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.3V, Current - Test: 150mA, Viewing Angle: 170°, Current - Max: 200mA, Supplier Device Package: 0606, Lumens/Watt @ Current - Test: 117 lm/W, Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm), CCT (K): 6500K, CRI (Color Rendering Index): 90, Flux @ 25°C, Current - Test: 58lm (Typ).