Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > MP-2835-1100-MR
MP-2835-1100-MR Luminus Devices Inc.
Luminus_MP-2835Colors_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: IC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1411 (3528 Metric)
Color: Red
Wavelength: 640nm (635nm ~ 645nm)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.8V
Current - Test: 60mA
Viewing Angle: 120°
Current - Max: 200mA
Supplier Device Package: 1411
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Temperature - Test: 25°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 165mW (155mW ~ 175mW)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP-2835-1100-MR Luminus Devices Inc.
Description: IC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1411 (3528 Metric), Color: Red, Wavelength: 640nm (635nm ~ 645nm), Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.8V, Current - Test: 60mA, Viewing Angle: 120°, Current - Max: 200mA, Supplier Device Package: 1411, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Temperature - Test: 25°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 165mW (155mW ~ 175mW).