Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > MP-2835-120K-35-90
MP-2835-120K-35-90 Luminus Devices Inc.
2023_Luminus_General_Lighting_Catalog.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED WARM WHITE 3500K 1411
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1411 (3528 Metric)
Color: White, Warm
Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.75V
Current - Test: 65mA
Viewing Angle: 120°
Current - Max: 400mA
Supplier Device Package: 1411
Lumens/Watt @ Current - Test: 207 lm/W
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
CCT (K): 3500K
CRI (Color Rendering Index): 90
Flux @ 25°C, Current - Test: 37lm (Typ)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP-2835-120K-35-90 Luminus Devices Inc.
Description: LED WARM WHITE 3500K 1411, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1411 (3528 Metric), Color: White, Warm, Size / Dimension: 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.75V, Current - Test: 65mA, Viewing Angle: 120°, Current - Max: 400mA, Supplier Device Package: 1411, Lumens/Watt @ Current - Test: 207 lm/W, Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm), CCT (K): 3500K, CRI (Color Rendering Index): 90, Flux @ 25°C, Current - Test: 37lm (Typ).