Produkte > AMPHENOL AUDIO > MP-6511-39S
MP-6511-39S
MP-6511-39S Amphenol Audio
MP-6511-39S.pdf
Hersteller: Amphenol Audio
Description: CONN RCPT FMALE 39P SOLDER CUP
Features: Backshell, PG Adapter
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Black
Current Rating (Amps): 7.5A, 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 39
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 20-39
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.354" ~ 0.551" (9.00mm ~ 14.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Die Cast
Shell Finish: Black
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP-6511-39S Amphenol Audio
Description: CONN RCPT FMALE 39P SOLDER CUP, Features: Backshell, PG Adapter, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Current Rating (Amps): 7.5A, 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 39, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 20-39, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.354" ~ 0.551" (9.00mm ~ 14.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Die Cast, Shell Finish: Black, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote MP-6511-39S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MP-6511-39S MP-6511-39S Hersteller : Amphenol Audio MP-6511-39S.pdf Circular MIL Spec Connector 39 Pole Female Heavy Duty Cable Connector, NPT 3/4 Threaded Backshell