Produkte > 3M > MP2-H024-41S2-S-FJ
MP2-H024-41S2-S-FJ 3M
MP2_Series_Header_2009.pdf
Hersteller: 3M
Description: CONN HEADER FUTUREBUS+ 24POS PCB
Packaging: Bulk
Number of Positions: 24
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 4
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Connector Usage: Backplane
Connector Style: Futurebus+®
Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm)
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-H024-41S2-S-FJ 3M
Description: CONN HEADER FUTUREBUS+ 24POS PCB, Packaging: Bulk, Features: Board Guide, Mating Guide, Connector Type: Header, Male Pins, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 24, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 4, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Connector Usage: Backplane, Connector Style: Futurebus+®, Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm), Part Status: Obsolete.