Produkte > 3M > MP2-H060-51P5-S-R30
MP2-H060-51P5-S-R30 3M
3mtm-metpaktm-2-fb-hdr-2mm-4-5row-vert-shldr-pin-ts1120.pdf
Hersteller: 3M
Description: CONN HEADER FUTUREBUS+ 60POS PCB
Features: Board Guide, Mating Guide
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 60
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 5
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit
Connector Usage: Backplane
Connector Style: Futurebus+®
Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-H060-51P5-S-R30 3M
Description: CONN HEADER FUTUREBUS+ 60POS PCB, Features: Board Guide, Mating Guide, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Male Pins, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 60, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 5, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Connector Usage: Backplane, Connector Style: Futurebus+®, Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm).
Weitere Produktangebote MP2-H060-51P5-S-R30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MP2-H060-51P5-S-R30 MP2-H060-51P5-S-R30 Hersteller : 3M Electronic Solutions Division ts1120-20598.pdf High Speed/Modular Connectors 60 POS 2MM PRESS FIT ST THRU-HOLE