Produkte > 3M > MP2-H060-54P5-S-KV
MP2-H060-54P5-S-KV 3M
MP2_Series_Header_2009.pdf
Hersteller: 3M
Description: CONN HEADER FUTUREBUS+ 60POS PCB
Features: Board Guide, Mating Guide
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Male Pins
Contact Finish: Gold
Color: Beige
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 60
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 5
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit
Connector Usage: Backplane
Connector Style: Futurebus+®
Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-H060-54P5-S-KV 3M
Description: CONN HEADER FUTUREBUS+ 60POS PCB, Features: Board Guide, Mating Guide, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Male Pins, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 60, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 5, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Connector Usage: Backplane, Connector Style: Futurebus+®, Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm).