Produkte > 3M > MP2-H060-54S1-S-LR
MP2-H060-54S1-S-LR
MP2-H060-54S1-S-LR 3M
3mtm-metpaktm-2-fb-hdr-2mm-4-5row-vert-shldr-pin-ts1120.pdf
Hersteller: 3M
Description: CONN HEADER FUTUREBUS+ 60POS PCB
Features: Board Guide, Mating Guide
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 60
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 5
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Connector Usage: Backplane
Connector Style: Futurebus+®
Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-H060-54S1-S-LR 3M
Description: CONN HEADER FUTUREBUS+ 60POS PCB, Features: Board Guide, Mating Guide, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Male Pins, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 60, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 5, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Connector Usage: Backplane, Connector Style: Futurebus+®, Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm).