Produkte > 3M > MP2-H096-41P5-S-KR
MP2-H096-41P5-S-KR
MP2-H096-41P5-S-KR 3M
3mtm-metpaktm-2-fb-hdr-2mm-4-5row-vert-shldr-pin-ts1120.pdf
Hersteller: 3M
Description: CONN HEADER FUTUREBUS+ 96POS PCB
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 96
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 4
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit
Connector Usage: Backplane
Connector Style: Futurebus+®
Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-H096-41P5-S-KR 3M
Description: CONN HEADER FUTUREBUS+ 96POS PCB, Packaging: Bulk, Features: Board Guide, Mating Guide, Connector Type: Header, Male Pins, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 96, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 4, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Connector Usage: Backplane, Connector Style: Futurebus+®, Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm).