Produkte > 3M > MP2-H120-51P1-S-TR30
MP2-H120-51P1-S-TR30 3M
3mtm-metpaktm-2-fb-hdr-2mm-4-5row-vert-shldr-pin-ts1120.pdf
Hersteller: 3M
Description: CONN HDR FUTUREBUS+ 120POS PCB
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 120
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 5
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-H120-51P1-S-TR30 3M
Description: CONN HDR FUTUREBUS+ 120POS PCB, Features: Board Guide, Mating Guide, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Male Pins, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 120, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 5, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Connector Usage: Backplane, Connector Style: Futurebus+®, Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm), Part Status: Obsolete.