Produkte > 3M > MP2-H168-41P1-S-TG
MP2-H168-41P1-S-TG 3M
3mtm-metpaktm-2-fb-hdr-2mm-4-5row-vert-shldr-pin-ts1120.pdf
Hersteller: 3M
Description: CONN HDR FUTUREBUS+ 168POS PCB
Packaging: Box
Features: Board Guide, Mating Guide
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 168
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 4
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit
Connector Usage: Backplane
Connector Style: Futurebus+®
Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm)
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-H168-41P1-S-TG 3M
Description: CONN HDR FUTUREBUS+ 168POS PCB, Packaging: Box, Features: Board Guide, Mating Guide, Connector Type: Header, Male Pins, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 168, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 4, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Connector Usage: Backplane, Connector Style: Futurebus+®, Contact Finish Thickness: 10.0µin (0.25µm), Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote MP2-H168-41P1-S-TG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MP2-H168-41P1-S-TG MP2-H168-41P1-S-TG Hersteller : 3M Electronic Solutions Division 3mtm-metpaktm-2-fb-hdr-2mm-4-5row-vert-shldr-pin-ts1120.pdf High Speed/Modular Connectors 168POS 2MM PRESS FIT ST THRU-HOLE