Produkte > 3M > MP2-HP10-53P1-KR
MP2-HP10-53P1-KR 3M
3mtm-metpaktm-2-fb-power-hdr-2-mm-4-5row-vertical-ts1126.pdf
Hersteller: 3M
Description: CONN HEADER 10POS PCB
Features: Board Guide, Stackable, Mating Guide
Number of Positions: 10
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Termination: Press-Fit
Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm)
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-HP10-53P1-KR 3M
Description: CONN HEADER 10POS PCB, Features: Board Guide, Stackable, Mating Guide, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Male Blades, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 5, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm), Part Status: Obsolete.