Produkte > 3M > MP2-HP10-54P1-LR
MP2-HP10-54P1-LR 3M
3mtm-metpaktm-2-fb-power-hdr-2-mm-4-5row-vertical-ts1126.pdf
Hersteller: 3M
Description: CONN HEADER BLADE PWR 10POS PCB
Number of Positions: 10
Pitch: 0.236" (6.00mm)
Connector Style: Blade Power
Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm)
Contact Layout, Typical: 10 Power
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-HP10-54P1-LR 3M
Description: CONN HEADER BLADE PWR 10POS PCB, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Male Blades, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Pitch: 0.236" (6.00mm), Number of Rows: 5, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Connector Usage: Backplane, Connector Style: Blade Power, Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm), Contact Layout, Typical: 10 Power, Part Status: Obsolete.