Produkte > 3M > MP2-PS030-51S1-LR
MP2-PS030-51S1-LR
MP2-PS030-51S1-LR 3M
3mtm-metpaktm-2-fb-inverse-hdr-2-mm-5-row-stacking-ts1123.pdf
Hersteller: 3M
Description: CONN HEADER FUTUREBUS+ 30POS PCB
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 30
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 5
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Connector Usage: Backplane
Connector Style: Futurebus+®
Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm)
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-PS030-51S1-LR 3M
Description: CONN HEADER FUTUREBUS+ 30POS PCB, Packaging: Tube, Features: Board Guide, Inverse, Connector Type: Header, Male Pins, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 30, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 5, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Connector Usage: Backplane, Connector Style: Futurebus+®, Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm), Part Status: Obsolete.