Produkte > 3M > MP2-R060-51P1-LR
MP2-R060-51P1-LR 3M
3mtm-metpaktm-2-fb-inverse-skt-2-mm-5-row-vertical-ts1121.pdf
Hersteller: 3M
Description: CONN RCPT FUTUREBUS+ 60POS PCB
Features: Inverse
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 60
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 5
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit
Connector Usage: Backplane
Connector Style: Futurebus+®
Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm)
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-R060-51P1-LR 3M
Description: CONN RCPT FUTUREBUS+ 60POS PCB, Features: Inverse, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 60, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 5, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Connector Usage: Backplane, Connector Style: Futurebus+®, Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm), Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote MP2-R060-51P1-LR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MP2-R060-51P1-LR MP2-R060-51P1-LR Hersteller : 3M Electronic Solutions Division 3mtm-metpaktm-2-fb-inverse-skt-2-mm-5-row-vertical-ts1121.pdf High Speed/Modular Connectors 2 mm 5-Row, Vertical 2-FB Inverse Socket