Produkte > 3M > MP2-R240-51P1-LR
MP2-R240-51P1-LR 3M
Hersteller: 3M
Description: CONN RCPT 240POS PCB
Packaging: Bulk
Features: Mating Guide
Color: Beige
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 240
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 5
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit
Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm)
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-R240-51P1-LR 3M
Description: CONN RCPT 240POS PCB, Packaging: Bulk, Features: Mating Guide, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 240, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 5, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm), Part Status: Obsolete.