Produkte > 3M > MP2-S048-41M1-C-LR
MP2-S048-41M1-C-LR 3M
Hersteller: 3M
Description: CONN RCPT 48POS PCB
Packaging: Bulk
Features: Board Guide, Guide Pin, Mating Guide, Spacer, Stackable
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Contact Finish: Gold
Color: Beige
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 48
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 4
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-S048-41M1-C-LR 3M
Description: CONN RCPT 48POS PCB, Packaging: Bulk, Features: Board Guide, Guide Pin, Mating Guide, Spacer, Stackable, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 48, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 4, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm).