Produkte > 3M > MP2-S060G-51P1-LR
MP2-S060G-51P1-LR 3M
3mtm-metpaktm-2-fb-skt-2-mm-5-row-right-angle-ts1117.pdf
Hersteller: 3M
Description: CONN RCPT FUTUREBUS+ 60P EDGE MT
Packaging: Bulk
Features: Board Guide, Cap, Spacer
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Contact Finish: Gold
Color: Beige
Mounting Type: Board Edge, Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 60
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 5
Number of Positions Loaded: All
Termination: Press-Fit
Connector Usage: Backplane
Connector Style: Futurebus+®
Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm)
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-S060G-51P1-LR 3M
Description: CONN RCPT FUTUREBUS+ 60P EDGE MT, Packaging: Bulk, Features: Board Guide, Cap, Spacer, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Board Edge, Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 60, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 5, Number of Positions Loaded: All, Termination: Press-Fit, Connector Usage: Backplane, Connector Style: Futurebus+®, Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm), Part Status: Active.
Weitere Produktangebote MP2-S060G-51P1-LR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MP2-S060G-51P1-LR MP2-S060G-51P1-LR Hersteller : 3M Electronic Solutions Division 3mtm-metpaktm-2-fb-skt-2-mm-5-row-right-angle-ts1117.pdf High Speed/Modular Connectors MP2 SOCKET 60 POS