Produkte > 3M > MP2-SS060-51S1-LR
MP2-SS060-51S1-LR 3M
Hersteller: 3M
Description: CONN RCPT 60POS PCB
Packaging: Bulk
Features: Mating Guide, Spacer, Stackable
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Contact Finish: Gold
Color: Beige
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 60
Pitch: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 5
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm)
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details MP2-SS060-51S1-LR 3M
Description: CONN RCPT 60POS PCB, Packaging: Bulk, Features: Mating Guide, Spacer, Stackable, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Contact Finish: Gold, Color: Beige, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 60, Pitch: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 5, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Finish Thickness: 3.00µin (0.076µm), Part Status: Obsolete.